Jak wykorzystać nadmiar jabłek z prywatnego sadu?

Co robić, gdy plonowanie jabłoni przewyższy nasze oczekiwania? Jak wykorzystać nadmiar jabłek z prywatnego sadu? To pytania, które pojawiają się bardzo często w wyszukiwarce internetowej. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? Zachęcamy do krótkiej lektury!

Więcej

Jak walczyć z hubą na śliwie?

Twój problem stanowi huba na śliwie? Zastanawiasz się, dlaczego zaatakowała Twoje drzewa owocowe? A może szukasz skutecznych sposobów na walkę z hubą na śliwie? Zajrzyj do poniższego tekstu, ponieważ dostarczy Ci wielu przydatnych informacji!

Więcej

Jak sadzić i pielęgnować morele?

Morele wyjątkowo atrakcyjne rośliny, które zapewniają nam dostęp do smacznych i wartościowych owoców. Aby jednak cieszyć się wysokimi plonami, trzeba zapewnić moreli dobre warunki do wzrostu i pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Tylko co to właściwie oznacza? Jak sadzić i pielęgnować morele? Poniżej garść przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Więcej

Niezwykłe hybrydy owocowe do ogrodu

W sklepach i na miejskich targowiskach coraz częściej możemy trafić na owoce o oryginalnym wyglądzie i nazwach. Co więcej, nawet w sprzedaży pojawiają się sadzonki drzew i krzewów, które wydają na świat takie owoce. Zastanawiasz się, czym one są? To hybrydy owocowe i dziś postanowiliśmy omówić je nieco bliżej! Zachęcamy do krótkiej lektury!

Więcej

Czym jest fertygacja i dlaczego warto ją stosować?

Fertygacja cieszy się niezwykłą popularnością wśród doświadczonych sadowników. Jednak wśród amatorów często stanowi źródło pytań i wątpliwości. Z czym zatem mamy do czynienia? Czym jest fertygacja i dlaczego warto ją stosować w sadzie lub przydomowym ogrodzie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Więcej

Wybieramy sadzonki gruszy kolumnowej do amatorskiej uprawy – jakie odmiany będą najlepsze?

Z roku na rok widać, że wśród amatorów coraz większe zainteresowanie budzą sadzonki gruszy kolumnowej. Tylko jakie właściwie odmiany są najlepsze? Jakie sadzonki gruszy kolumnowej wybierać do amatorskiej uprawy? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Więcej

Gdzie posadzić drzewo śliwy i jak je pielęgnować?

Śliwy to drzewa owocowe, które idealnie sprawdzają się w naszym klimacie. Dlatego warto pomyśleć o ich uprawie nie tylko w sadzie towarowym, ale też w przydomowym ogrodzie lub na działce. Tylko jak właściwie się do tego zabrać? Gdzie posadzić drzewo śliwy i jak je pielęgnować? Poniżej garść przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Więcej

Jakie drzewa owocowe najlepiej sadzić wiosną, a jakie jesienią?

Młode drzewka owocowe najczęściej sprzedawane są z okrytym korzeniem lub w donicy. Sadzonki w donicach możemy przenosić do gruntu w dowolnym momencie (poza zimą). Z kolei drzewka owocowe z odkrytym korzeniem sadzimy jesienią lub wczesną wioną. Ich dokładny termin sadzenia możemy dobrać indywidualnie do swoich preferencji, czy warunków pogodowych. Jednak warto wiedzieć, że niektóre odmiany drzewek owocowych zdecydowanie lepiej przyjmują się, gdy są sadzone wiosną, inne gdy przenosimy je do gruntu na jesieni. O jakich dokładnie roślinach mowa? Jakie drzewa owocowe najlepiej sadzić wiosną, a jakie w okresie jesiennym? Podpowiadamy!

Więcej

Jak skutecznie walczyć z mszycą?

Mszyce to powszechne szkodniki drzew i krzewów owocowych. Mogą wpływać nie tylko na wygląd i kondycję roślin, ale też na plonowanie. Dlatego postanowiliśmy nieco przybliżyć ich szkodliwy wpływ i podpowiedzieć, jak skutecznie walczyć  z mszycą. Zachęcamy zatem do krótkiej lektury!

Więcej

Topowe odmiany śliwy kolumnowej do uprawy w gruncie i donicy

Śliwy kolumnowe zdobyły uznanie nie tylko wśród doświadczonych sadowników, ale też amatorów. Wynika to głównie z tego, że mają wąski pokrój, więc mogą być uprawiane nie tylko na dużej przestrzeni, ale też w małym ogrodzie lub w donicy. Tylko jakie właściwie odmiany śliwy kolumnowej warto brać pod uwagę? Jakie sprawdzą się w uprawie? Poniżej kilka topowych propozycji! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Więcej